با فرا رسیدن هر فصلی، خرید انواع لباس برای همه ی اعضای خانواده آغاز می شود. در این بین، بانوان عزیز که به تیپ و استایل خود بسیار اهمیت می دهند، جایگاه ویژه ای دارند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های تیپ و ظاهر یک خانم، مسلما شلوار جین زنانه اوست. در حال حاضر شلوار های بسیاری با انواع مختلف و طرح های زیبا در بازار موجود است و شما می توانید متناسب با سلیقه ی خود، هر کدام را که می خواهید خریداری کنید. حال شاید برخی از شما عزیزان بگویید، با توجه به چه نکاتی شلوار مناسب با فرم بدن و استایل خود را انتخاب کنم؟ در پاسخ باید بگوییم، نگران نباشید، ما در این مطلب این نکات را به شما آموزش می دهیم تا با خیال آسوده به خرید این وسیله کارآمد بپردازید. پس با ما همراه باشید.

شلوار زنانه

وقتی به خرید اینترنتی شلوار یا جین زنانه فکر می‌کنید، آشنایی با سایزبندی‌های مختلف، درست به اندازه‌ی دانستن قواعد انتخاب بهترین سایز برای اندام شما اهمیت دارد. اینجاست که در اختیار داشتن یک جدول سایز شلوار زنانه یا راهنمای سایز شلوار جین زنانه می‌تواند به شما کمک زیادی بکند.

ونوس-مد-111

انتخاب سایز شلوار جین زنانه

یک تحقیق آماری در آمریکا اخیرا نشان داده که خانم ها حین خرید شلوار جین، دست کم چهار شلوار را امتحان می‌کنند تا اندازه مناسبشان را پیدا کنند! بهتر است شما هم به یک عدد برای انتخاب شلوار خود اکتفا نکنید و اندازه های مهم پایین تنه خود را برای انتخاب شلوار، بدانید. چرا که تعریف هر کمپانی از اعداد نوشته روی شلوار ممکن است با بقیه متفاوت باشد.

اولین گام در اندازه گیری، اندازه فاق شلوار است. فاق شلوار بر اساس طول آن به ۳ نوع کوتاه،بلند و متوسط تقسیم می‌شوند و مهم ترین نقش را در راحتی شلوار دارد. اگر شلوار شما بالای ناف بسته می‌شود جز دسته فاق بلندها محسوب می‌شود. اگر طرفدار فاق های بلند به سبک مام‌جین ها باشید، باید بدانید که این شلوارها به تخت تر نشان دادن قسمت میانی بدن کمک می‌کنند و برای افراد بلندقد و کسانی که شکم دارند انتخاب مناسب تری هستند. فاق کوتاه برای کسانی که پایین تنه پری داشته باشند پیشنهاد می‌شود.

شلوار فاق کوتاه

خط کمر حدود 5 سانتی‌متر پایین‌تر از ناف قرار می‌گیرد.

شلوار فاق متوسط

خط کمر دقیقا زیر ناف قرار می‌گیرد

شلوار فاق بلند

خط کمر بالای ناف قرار می‌گیرد. اندازه‌ی فاق در شلوارهای فاق بلند متفاوت است.

ونوس-مد-113

اندازه مهم بعدی که حین خرید شلوار جین زنانه باید به آن دقت کنید، اندازه دور کمر است که معمولا به سانتی متر و طبق جدول زیر محاسبه می‌شود.

 

  • سایز 29 مناسب برای دور کمر 70 الی 75 سانتی متر
  • سایز 30 مناسب برای دور کمر 75 الی 80 سانتی متر
  • سایز 31 مناسب برای دور کمر 80 الی 85 سانتی متر
  • سایز 32 مناسب برای دور کمر 85 الی 90 سانتی متر
  • سایز 33 مناسب برای دور کمر 90 الی 95 سانتی متر
  • سایز 34 مناسب برای دور کمر 95 الی 100 سانتی متر

دور باسن اندازه دیگری است که در خرید شلوار جین مهم است.اگر این اندازه را فراموش کردید حین پروی شلوار، چند بار با آن روی زانوها بنشینید و بلند شوید. اگر احساس خوبی داشتید دور باسن آن شلوار برای شما مناسب است.

طول شلوار(بلندی پاچه ها) به قد و سلیقه خریدار بستگی دارد. بلندی پاچه ها نیز مطابق با تغییرات صنعت مد، تغییر می‌کنند و گاهی شلوارهای بلند تر و گاهی پاچه های کوتاه تا ساق پا ترند می‌شوند. بلندی استاندارد پاچه های شلوار مطابق با قد را می‌توانید از جدول زیر محاسبه کنید. روی جین های استاندارد معمولا این اعداد بر حسب اینچ نوشته می‌شود.

آخرین اندازه ای که برای انتخاب شلوار جین مدنظر قرار می‌گیرد، اندازه دور مچ پا است. در جین های اسکینی مچ شلوار جین مطابق با اندازه مچ پا دوخته می‌شود که کاملا به مچ پا فیت باشد. اما در مدل های راسته و بوت‌کات، این اندازه بزرگتر از مچ پا است. این نوع شلوار برای پوشیدن روی پاشنه بلندها در استایل های رسمی کاربرد زیادی دارد.

موارد ذکرشده در بالا می تواند تا مقدار خیلی زیادی در انتخاب سایز مناسب شلوار به شما کمک کند. همچنین شما میتوانید اطلاعات مربوط به جدول سایزبندی هر یک از محصولات ما را با مراجعه به بخش توضیحات محصول مطالعه فرمایید.

ونوس-مد-14