مقدمه
رضایت مندی و تحویل محصول باکیفیت به مشتری همواره از الویت های مجموعه بزرگ ونوس مد ( جین کده سابق ) بوده است و همواره مجموعه ونوس مد در این راستا تلاش می کند تا هر سفارشی در شرایط مطلوب و آسودگی خاطر به دست مشتریان عزیز برسد.
با وجود این ممکن است گاها به دلیل خطای انسانی ، مشتریان عزیز پس از خرید با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی ، خدماتی در چهارچوب خدمات پس از فروش درنظر گرفته شده است.
نحوه برگشت کالای خریداری شده طبق رویه ونوس مد بوده، و در صورت اثبات هرگونه عدم مطابقت، مجموعه ونوس مد مسئولیت آن را به عهده می‌گیرد و تمام هزینه های مربوطه که شامل هزینه پستی و هزینه محصول بوده را عینا به مشتری بازمیگرداند یا برای خرید راحت تر ، در کیف پول الکترونیکی مشتری شارژ می شود.در این زمینه لازم به ذکر است که تیم پشتیبانی ونوس مد تنها در صورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالا را می‌پذیرد که عدم تطابق و یا ایراد کالا از سمت این تیم تایید شود.
شرایط مرجوعی محصولات
1. در صورت مشاهده ایراد و زدگی در محصولات:
محصولاتی که خریدار بعد از تحویل ، متوجه زدگی و یا ایراد در ظاهر آن می شود ، میبایست تا مدت 24 ساعت پس از تحویل ، به تیم پشتیبانی مجموعه ونوس مد اطلاع داده شود تا پس از تایید ایراد مربوطه ، نسبت به برگشت محصول اقدام شود.(لازم به ذکر است که زمان تحویل نیز بر مبنای زمان تحویلی که در سایت اداره پست قرار دارد لحاظ میشود.) و پس از تایید تیم پشتیبانی ، محصول را به همان صورت بدون بوی بدن ، عطر و شستن به همراه لیبل متصل شده به محصول ارسال کند و تمامی هزینه های مربوطه در پنل کاربری مشتری عزیز در قسمت کیف پول الکترونیکی شارژ می شود یا عودت داده شود.
1. تبصره1
نحوه بازگشت محصول در قسمت آخر همین قوانین توضیح داده شده است.
2. تبصره 2
اگر طی 24 ساعت خریدار عزیز ، مورد را به هر دلیلی به تیم پشتیبانی اطلاع ندهد ، محصول شامل مرجوعی نمی باشد.
2. در مورد سایزبندی محصولات:
در مورد مسائل مربوط به سایزبندی محصولات ، تمامی محصولات موجود در سایت دارای جدول سایز مخصوص به خود می باشند تا مشتریان محترم قبل از خرید بتوانند به راحتی سایز مورد استفاده خود را تشخیص داده و محصول را انتخاب نمایند .همچنین تمامی اندازه گیری های محصولات بصورت عادی و با سانتی متر خیاطی انجام شده که در قسمت آخر توضیحات در جدول سایزبندی برای هر محصول گذاشته می شود.
ولی به دلیل سری دوزی مانتو ها و برش در تعداد بالای پارچه ، امکان اختلاف اندازه بین 2 الی 3 سانت وجود دارد که امری طبیعی بوده و تغییراتی در سایز محصول ایجاد نمی کند
درصورتی که این اخلاف اندازه بیشتر از 3 سانت باشد ، خریدار محترم موظف می باشد پس از اطمینان حاصل از مغایرت ، طی 24 ساعت از تحویل محصول ، به تیم پشتیبانی مجموعه ونوس مد اطلاع دهد و پس از بررسی کارشناس مربوطه در صورت صحیح بودن ، تمامی هزینه های مربوطه در پنل کاربری مشتری عزیز در قسمت کیف پول الکترونیکی شارژ یا عودت داده می شود.
درغیر اینصورت مسئولیتی برعهده این مجموعه نمی باشد.
تبصره3
تمامی محصولاتی که حالت فری سایز دارند هم دارای جدول سایز مختص به خود می باشند.بدیهی است که این سبک محصولات به نسبت سایز برای سایزهای مختلف آزاد تر و جذب تر می باشند.
تبصره 4
لازم به ذکر است که زمان تحویل نیز بر مبنای زمان تحویلی که در سایت اداره پست قرار دارد لحاظ میشود.
3. در مورد جنس پارچه
در مورد جنس و کیفیت پارچه ، مجموعه ونوس مد تمام تلاش خود را دارد که با تولید محتوای دقیق ( فیلم و عکس ) در سایت و صفحه اینستاگرام ، نوع پارچه و کیفیت محصول را به مشتریان عزیز نشان دهد و همچنین در قسمت توضیحات محصول هم بطور کامل در مورد آن و نحوه شست و شو توضیح داده است که خریدار محترم موظف است قبل از خرید آن را مطالعه و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهد.
درصورت مغایرت جنس پارچه با کالای خریداری شده ، مشتری عزیز موظف است طی 24 ساعت پس از تحویل کالا ، به تیم پشتیبانی مجموعه اطلاع دهد تا مورد بررسی قرار بگیرد.
3. تبصره 5
در صورت عدم آشنایی مشتری عزیز با جنس محصولات مجموعه ونوس مد، مشتری موظف است قبل از خرید تمامی اطلاعات مربوط به پارچه از قبیل جنس ، کیفیت و ویژگی های آن را به دست آورد و سپس اقدام به خرید نماید.
4. تبصره 6
در صورت عدم آگاهی در مورد اجناس و کیفیت پارچه می توانید قبل از خرید ، از تیم پشتیبانی مجموعه ونوس مد اطلاعات مورد نظر را به دست آورید.

4. در مورد رنگ محصولات
درمورد رنگ محصولات موجود در سایت ، تیم مجموعه ونوس مد همیشه در تلاش است تا عکس های موجود در سایت بالاترین میزان تشابه با خود محصول را داشته باشند اما بنا به صفحه نمایشگرهای مختلف و زاویه نور همیشه امکان مقداری اختلاف رنگ وجود دارد لذا در مورد مشکلاتی که مربوط به این مسئله می باشد تنها مواردی مورد قبول می باشند که این اختلاف رنگ بسیار واضح ( بالای 20% اختلاف رنگ ) و قابل تشخیص باشد به نحوی که رنگ کاملا متفاوت باشد.در سایر موارد متاسفانه این مجموعه به دلایل ذکر شده نمیتواند نسبت به برگرداندن محصول اقدامی انجام دهد
5. تبصره 7
خریدار محترم موظف است تمامی موارد فوق را ظرف مدت 24 ساعت پس از تحویل گرفتن محصول به تیم پشتیانی ونوس مد اطلاع دهد لطفا پس از تحویل از اداره پست ، از سالم بودن محصول خود اطمینان حاصل نمایید.

6. تبصره 8

محصولاتی که در شرایط فروش ویژه و تخفیف یا بعنوان محصول حراج خورده خریداری شود شامل شرایط تعویض کالا نمی باشد.
نحوه بازگشت کالا:
خریدار محترم موظف می باشد در اولین فرصت و با پست پیشتاز نسبت به برگشت کالای مرجوعی به آدرس فروشگاه (گیلان بندر انزلی خیابان سپه قبل از بانک صادرات گالری جین کده) اقدام کند.لازم به ذکر است که محصولات می بایست به وسیله سرویس پست پیشتاز برای این مجموعه ارسال شود.
بازگشت کالا صرفا با اطلاع رسانی به تیم پشتیبانی و تایید آنان امکان پذیر می باشد.
توجه داشته باشید ، هرگونه هزینه و طبعات در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی به عهده خریدار می باشد.